Kategorie
Toksycznym Życie

Trwam

Organizm w szoku po powrocie do pracy fizycznej. To dopiero drugi miesiąc. Waga 53 kilogramy. Jeszcze jeden i podniosę więcej niż ważę. Gdyby nie zmarszczki i postarzała twarz, zmieniłbym się w tamtego ja, którego dobrze ukryłem. Skura nawet się kurczy i wychodzą spod niej prążkowania mięśni, bolących co noc. Obejrzałem się dzisiaj po kąpieli. Pamiętam to ciało. Zataczam koło. Już raz tak było. Chyba musiało tak się stać. Jedyna nowość to kolczyki, które pielęgnuję jak kwiaty. Opryskuję i czyszczę. Patyczki, waciki, antybakteryjny spray. Na dobre zagoję się w grudniu. Czekam na tatuaże. To wreszcie najwyższy czas. I na samochód. Kabriolet, króry wybrałem. Chcę wozić córkę, malutką jeszcze, zanim będzie kobietą, z rozwianymi włosami i śmiechem, ulicami jej miasta.

Polubiłem siebie. Na nowo. Nie rozumiem tego. Słucham własnych słów i jakbym to nie ja mówił, ale ktoś, kogo dopiero poznaję. Wciąż jestem upojony optymizmem, jak zawsze, ale więcej we mnie pewności, niż nadziei. Oddaję przeszłości, co nie do mnie należy. Za dzisiaj dziękuję. O przyszłość tylko się staram. Nie dam łzy potu nadto, nawet jednej więcej. Bez cynizmu. Mogę polegać tylko na sobie. Znika tęsknota. Za czymś, co musiało minąć. Pozostają wspomnienia. Złe odgarniam na boki, jak rozsypane pety z popielniczki, w knajpie, gdzie jeszcze wolno palić.

Mam wiele pytań. Mogę długo czekać, na odpowiedzi. Niektórych nigdy nie usłyszę. Są pytania, których nie zadam. Chciałbym wiedzieć, gdzie się zgubiłem i gdzie się odnajdę. Jeżeli to w ogóle miało miejsce i kiedyś się zdarzy. Mogę się pokochać nawet, ale pewności, że żyję, mieć nigdy nie będę. Tyle wiem, że trwam.

6 odpowiedzi na “Trwam”

Dokładnie tak myślę. Tylko cel trochę się zmienia i klaruje. Ale tosyczność chyba mi nie mija 😉Dzięki za komentarz.

Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s