Kategorie
Toksycznym Życie

Perski bóg

Toksyczny, Miniois, pozdrawia Xenoi.

Nie ma nic co bardziej dręczącego, niż strach. Wyznał mi Człowiek, Nieznany, przed poprzednim poniedziałkiem. O uzależnieniu, gry, automatyczne. Deus ex machina. Teatr dla siebie. Płacze, odwraca się do ściany, budowlanej, kablanej, pierdolonej. Nieważnej. My na niego patrzymy. Ja tylko wiem, że wiem, inni, że jest inaczej. Że to nie ktoś, jest mu coś winny, lecz on, za wielu. Za Wielu zapłaci karę. Głupiec. Choć starający. Do upadku. Męskim, nierozerwalnie, kobiecym aktem, ekstazy w katharsis.

Ogromne długi. Chce się zabić. Nie kłamie. Kłamie innych. Żonę, siebie, półprawdziwie. Dzieci dwoje, wciąż z nim. Nimi. Na jak długo, nie wiem. Na nie długo. Moim zdaniem. Bo nie mówić prawdy, nie jest kłamstwem, jest oszczędzeniem? Tak jak pisałem kiedyś. Swego upadku? Bo mówienie prawdy kończy się końcem? Jak w moim przypadku?

Nosi imię on nie dygnitarskie, nie półboskie. Bogiem jest, królem perskim. Smutku i przerażenia. Jak jego imienia, nie przodek, i przodkowie. Za nadzieję, nie wygranej, za nadzieję godnego Losu.

Nie siedzę w Ogrodzie. W Bunkrze, jakich wiele, w tym mieście, traconych dusz. Dobrze się bawić to na trzy, na pięć, to nie bawić się jak Oni. A bawiąc się. Ni to rusz? Jak mam, to mam i mogę. W mniemaniu. Nie na krztę, na kwartę.

Gdybyśmy szczęście uczynili nie celem, lecz drogą? Ile by to zmieniło? Ta droga, od atomu, do konkretu. Analizująca, jakby nie była początkiem, początkiem początku, końcem początku? Początkiem końca?

Perski bogu. Przepatrzyłem wszystko. Nawet odmianę upadłości w języku, którego ja nie znam za dobrze, a o którym nie słyszałeś. Możesz i musisz. Nie da się inaczej. Upadnij i jeśli powstaniesz, dam Ci szansę, każdy Ci ją da.

4 odpowiedzi na “Perski bóg”

strach jedynie prawdziwy
inni widza inaczej jak my innych, zamkniete kokony
wina zle doradza
klamstwo pomaga trwac i oddala koniec, klamstwo wymyslil strach
moge gdy mam to zart
droga szczescie bo cel to koniec
upadlosc jezyka jest widoczna gdy chodzi o poezje w innym jezyku 😉

Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s