Kategorie
Przyjemność Życie

Okno w niebie

Dzisiaj napiszę inaczej. Dzieje się coś. Prawem mojego wyboru. Mała iskra. Nie dmucham na nią, podtrzymuję, celowo. Problematyczna iskra, przekornie niestygnąca. Znowu obserwuję z dystansu czasu i nie mam tego sobie za Złe. Gdzieś się minęliśmy. Do nierozpoznania. Iskra i nieistotne we mnie rozbudzenie. Tym razem przeproszę Margo. To się nie stanie, czy stanie się Inne? Może. Wiem, że bardzo bym chciał. Ocieplam się gwałtownie, znowu zagoreję? Czy to będzie? Spalę się tym razem? Czy zapalę świat? Trzymam Odkupiciela za różaniec, sznur. Niech mnie nim zwiąże i nie pozwoli się oddalić. Albo niech każe uciekać, rozcinając węzeł, supłający się w dziwny, niezrozumiały sposób. Przeproszę Afrodytę. Pożegnam Eurydyki. Powiem. Cześć. Demeter. Magdaleno.

Iskrę nazwałem Odą. Iskra nie lubi nazwiska. Ja tak. Horacy mnie zauroczył na zawsze. I Seneka i Aureliusz. Ody są najpiękniejsze. Oda nie lubi Tej. Ta zabrała mnie Iskrę. Tej nie ma, jakby nigdy nie było. Ta odebrała mnie Iskrze? Oda była, nagle to odkryłem. Jakby walnął we mnie z błękitu grom. Otwarło się okno w niebie? Chmurnym? Nad nim słońce.

Oda pisze, nie wiem jeszcze. Jak. Nie to samo. Ważne jest pisanie. Mój imiennik przypomniał mi o oku i kwadransie przed ekranem. Nie wie że nie oko, lecz Oko. Które osłabło. Bo się biłem, za pedała, nie geja. Gej by został, pedał uciekł. A ja musiałem. Nie przejdę obojętnie. Musiałem się wdać. Muszę pisać.

Czekam. Czekam i czekam. Każde czekanie jest inne. Poczekam. Trzy z wielu znaczeń. Kolor. Jest kolor. Nie zawsze czerń i biel.

6 odpowiedzi na “Okno w niebie”

„Dzieje się coś”, dzieje na pewno.
Od tego momentu zacząłeś wstawiać kolorowe obrazki. Przez chwilę/a może mi się tylko wydawało/ było kremowe ciepłe tło.
Przeczytałam „Dzień zakochanych”.. też tak chcę 🙂 – widzieć ludzi pięknymi. Niech tak zostaną.

Ostatnio czytałam wpisy p. Piotra Jastrzębskiego i pomyślałam o Tobie, że widzę Ciebie z nim na kolejnej Jego wyprawie. Oboje dobrze piszecie, oboje wolni duchem i nie ograniczeni miejscem (tak mi sie może tylko wydaje).. tak tylko mi przyszło na myśl. Głupie, prawda? Nie znam ani Ciebie ani Jego..

Polubione przez 1 osoba

To prawda. Dzieje się. Pewne rzeczy poza nami. Ale czasem to co się dzieje, zależy od nas. Pierwszy krok, jedna decyzja i.. wiele się zmienia. Nie dryfujesz, jeśli ruszasz wiosłami, ustawisz i złapiesz sprzyjający wiatr w żagle. Trochę wysiłku i płyniesz tam, gdzie pokierujesz.. Przeszłość zostaje za nami. Tak ma być. Ważne tu i teraz, bo to nasze lepsze jutro.. Niech dziś się dzieje – tak czy siak – wszystko co „zbuduje” lepsze jutro.

Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s